Straipsniai

Aromaterapija, mitai

Aromaterapijoje naudojamos aromaterapinės žvakės.

NE. Aromatinės žvakės ir kaitinami eteriniai aliejai gali pagerinti kambario kvapą, tačiau aromaterapijos principas yra grindžiamas augaluose esančių cheminių junginių poveikiu gyviems organizmams. Karštis neigiamai veikia šiuos junginius, kurie, ir šiaip būdami lakūs, veikiami karščio suskyla. Todėl aromaterapijoje naudojami difuzoriai.

Gyvūnai turi jautrią uoslę, todėl difuzorius naudoti pavojinga.

NE. Gyvūnų aromaterapijoje taip pat naudojami difuzoriai, dažniausiai vandens pagrindu. Juose būna vos keli lašai (3-4) eterinio aliejaus. Neskiestas naudojamas tik levandų eterinis aliejus, jis nekenksmingas gyvūnams, pasižymi raminančiu poveikiu.

VISGI, nereikėtų naudoti itin intensyvių kvapų, kurie gali erzinti gyvūnų uoslę, bei tų eterinių aliejų, kurie kontraindikuotini žmonėms.

Neglostykite gyvūnų jei lietėte arba naudojote eterinį aliejų.

IŠDALIES. Panaudojus bet kokį eterinį aliejų reikėtų nusiplauti rankas. Tačiau glostymas yra ir vienas būdų taikyti aromaterapiją gyvūnams. Eteriniai aliejai yra lakūs, tačiau labai gerai prasiskverbia per odą, tad taikant aromaterapiją glostymo metu gali lengvai paskirstyti eterinį aliejų.

Reikėtų vengti glostyti ir liesti gyvūną tais atvejais, jei ant rankų liko intensyvų kvapą turinčių ir/ar dirginimą sukeliančių eterinių aliejų pėdsakų.

Eterinių aliejų naudojimas neturi kontraindikacijų ar pašalinių poveikių.

NE. Aromaterapija yra grįsta augaluose ir iš jų išgautuose eteriniuose aliejuose esančių biocheminių junginių veikimu. Kaip ir fitoterapiniuose vaistuose šios medžiagos gali turėti ir pašalinį poveikį, būti toksiškos, sukelti nepageidaujamą poveikį.

Eterinių aliejų naudojimas gali pakenkti gyvūno inkstams/kepenims.

IŠDALIES. Naudojant eterinius aliejus difuzoriuje šie pakenkimai negalimi, tačiau yra eterinių aliejų, kurių naudojimas nėra ištirtas arba jie nerekomenduojami naudoti žmonėms ir gyvūnams. Dažniausiai eteriniai aliejai gali pakenkti kuomet naudojami ant odos arba vidiniai. Tokiu atveju reikėtų pasikonsultuoti su specialistu: veterinarijos gydytoju, aromaterapeutu.

Katėms toksiškas citrusinių vaisių(levandų,pušų) eterinis aliejus

NE. Tiek citurisniai, tiek pušų, bei levandų aliejai tinka katėms. Tačiau katės yra labai jautrūs gyvūnai, o jų kepenyse yra mažai fermentų, kurie gali padėti katėms perdirbti kai kurias medžiagas, todėl bet kokiu atveju, naudojant aromaterapijos priemones katėms reikia elgtis itin atsargiai ir naudoti mažiausias leidžiamas dozes. Ypač reikėtų vengti tų eterinių aliejų, kurių naidojimas ir taip turi būti labai kruopštus:beržas, šaltmėtė, pipirmėtė, čiobreliai, raudonėlis ir kiti.

Arbatmedžio aliejus puikiai apsaugo gyvūnus nuo vabzdžių.

IŠDALIES. Nors arbatmedžio eterinis aliejus ištiesų pasižymi puikiomis vabzdžius atbaidančiomis savybėmis, jis yra labai stiprus ir agresyvus. Esama kitų eterinių aliejų, kurie pasižymi tokiomis pačiomis vabzdžius atbaidančiomis savybėmis, tačiau yra švelnesni ir geriau toleruojami.

Antkakliai su eteriniais aliejais yra neveiksmingi.

NE. Kai kurie nusivilia eterinių aliejų antkakliais, bet turime suprasti, kodėl taip yra. Pirmiausia bet koks antkaklis nuo parazitų turi būti uždėtas taisyklingai. Turi turėti sąlytį su oda, nebūti nuimamas nakčiai, priklausomai nuo gamintojo antkakliai yra nevienodai atsparūs drėgmei. Antra turime nepamiršti ir eterinių aliejų savybių. Eteriniai aliejai yra eteriai, labai lakūs skysčiai, kurie dėl sąlyčio su oru labai greitai išgaruoja. Antkakliai su eteriniais aliejais veiksmingi kaip papildoma priemonė, tačiau dėl jų savybių jie veikia daug trumpiau nei cheminės alternaryvos.

X